Wrocławskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne szyją maseczki i udostępniają je wrocławiankom i wrocławianom

www.facebook.com/events/837832503382306

Od 16 kwietnia wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Maska jednak to nie tylko obowiązek, ale także odpowiedzialność. Ta noszona przez ciebie chroni mnie, a noszona przeze mnie chroni ciebie. Dlatego tak ważne jest prawidłowe zakładanie, zdejmowanie i utrzymanie maseczki.

W 6 lokalizacjach na terenie miasta powstaną punkty poboru masek, które będą wykładane o godz. 12 i 17 w każdy poniedziałek.

LICZBA MASEK JEST OGRANICZONA i wynika z „mocy przerobowych” szyjących. Maski są przeznaczone więc dla osób najbardziej potrzebujących, które mogą nie mieć możliwości innego ich zdobycia. Dostępne będą w pakietach po dwie maski. Prosimy jednak, aby osoba pobierała jeden pakiet. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją stosowania.

1. STARE MIASTO
Stojak przed KOTON Kocia Kawiarnia, Igielna 41. Punkt organizowany przez KOTON Kocia Kawiarnia.

2. PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE
Wiata na trójkątnym skwerze u zbiegu Komuny Paryskiej i Kościuszki. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej i menthol architects.

3. SZCZEPIN
Skwer przed Parafia Chrystusa Króla we Wrocławiu, Młodych Techników 17. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Serce Szczepina.

4. KARŁOWICE
Wielopokoleniowe Centrum Aktywności we Wrocławiu, Kasprowicza 46 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Fundację Emma.

5. STRACHOCIN-SWOJCZYCE-WOJNÓW
Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej, Swojczycka 118 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Grupa z Pasją.

6. ZŁOTNIKI
Pergola Złotnickie Centrum Spotkań, Wielkopolska 7 Punkt organizowany przez Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki.

Inicjatorką akcji we Wrocławiu jest Radna Miejska, Agnieszka Kędzierska. Inspiracją zaś był Maskomat zorganizowany w Bielsku-Białej, o którym więcej www.maskapolka.pl/maskomaty. Koordynacji podjęła się Kamila Kamińska-Sztark ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

16 kwietnia 2020

Skip to content