07.04.2020 - Wolontariat w warunkach epidemii. Dziesięć praktycznych wskazówek dla organizatorów i wolontariuszy
www.ngo.pl | Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce | publicystyka | 7 kwietnia 2020

Epidemia wirusa COVID-19 oraz jej konsekwencje zmieniają sposób świadczenia wolontariatu oraz innych form pomocy osobom potrzebującym wsparcia. Te zmiany niosą za sobą nowe wyzwania dla organizatorów wolontariatu, wolontariuszy i osób korzystających z ich wsparcia, są jednak konieczne ze względów prawnych i zdrowotnych.

PORADNIK PDF

07.04.2020 - Mała wielka sprawa: zajęcia dodatkowe
www.wroclaw.pl/rozmawia | autor: Maciej Wołodko

Animatorzy kultury wykonują dziś pracę, z której znaczenia i wagi nie do końca jeszcze zdajemy sobie sprawę. Ale to właśnie oni pomagają nam przełamywać skutki przymusowej izolacji. Wiele ciekawych działań podejmują na tym polu wrocławskie organizacje pozarządowe.

CZYTAJ DALEJ!

04.04.2020 - Stowarzyszenie Klub Mamuśki poleca Jak spędzić czas z dzieckiem w domu
www.wroclaw.pl/extra | autor: Magdalena Talik

Klub Mamuśki właśnie obchodził jubileusz 9-lecia istnienia. Kilkutysięczna wrocławska społeczność organizuje spotkania dla samych mam oraz dla mam z dziećmi. Tym razem pomysłowe mamuśki proponują zabawy na czas kwarantanny. Zobaczcie, czego można nauczyć nasze maluchy, kiedy #zostajemywdomu.

CZYTAJ DALEJ!

03.04.2020 - Pomoc żywnościowa w czasie pandemii. Jak skorzystać?

www.ngo.pl | publicystyka | Anna Przetakiewicz | 3 kwietnia 2020

Banki Żywności starają się nadal pomagać. Przekazują żywność tam, gdzie jest potrzebna i gdzie organizacje społeczne są w stanie zapewnić jej dystrybucję.
„Robimy tak od 27 lat, a obecnie, w tak wyjątkowym momencie, musimy w szczególności kontynuować wypełnianie naszej misji i nieść pomoc m.in. osobom starszym, chorym, samotnym, bezdomnym oraz osobom przebywającym w kwarantannie – według nowych ustaleń”, mówią bankowcy.

CZYTAJ WIĘCEJ!

02.04.2020 - Apel do wrocławskich NGO - Wszystkie ręce na pokład!

www.dfop.org.pl
Marta Michałowska | 30 marca 2020

Jako organizacje społeczne chcemy wspomóc mieszkanki i mieszkańców Wrocławia w trudnych czasach epidemii. Dlatego potrzebujemy od Was informacji czy i jak możecie pomoc w nasilającym się kryzysie. Zapraszamy Was do wypełnienia formularza , który pozwoli nam zorientować się jakimi zasobami dysponuje wrocławski III sektor. Zebrane informacje przekażemy Gminie Wrocław, która bardzo liczy na naszą pomoc.

WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Ponieważ sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, formularz będzie aktywny do piątku (03.04.2020),  do godziny 20:00!

02.04.2020 - EKONOMIA SPOŁECZNA A KORONOWIRUS

Mira Hamera | Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

W ramach wsparcia Ekonomii Społecznej we Wrocławiu, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych jako podmiot współprowadzący Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu wspiera podmioty ekonomii społecznej znajdujące się w trudnej sytuacji, ale i zbiera ciekawe oferty wsparcia samorządu i społeczność lokalnej.

Poniżej przedstawiamy przykłady usług/produktów, które oferują w tym trudnym czasie podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społeczne z Wrocławia i związane z Wrocławiem:

Spółdzielnia Socjalna Manumania – wprowadziła do swojej oferty produkcję przyłbic ochronnych. Być może potrzebujecie takiego asortymentu w swoich podmiotach, dla swoich podopiecznych, a być może znacie kogoś kto potrzebuje? Spółdzielnia jest w stanie produkować takie przyłbice na szeroką skalę.
www.facebook.com/spsmanumania 

Spółdzielnia socjalna ZAKWAS – szyje maseczki ochronne, które może kupić zarówno klient indywidualny, jak i instytucje.
www.facebook.com/zakwas.studio

Spółdzielnia Socjalna PANATO oraz Spółdzielnia Socjalna PANATO SITO – szyje maseczki, w tym dla szpitali i placówek medycznych
www.facebook.com/PracowniaPANATO

Spółdzielnia Socjalna „Pasja”– pralnia dla instytucji i większych zamówień osób indywidualnych. Można wykonywać pralnie dezynfekujące. Szwalnia szyje maseczki, fartuchy, czepki i zarękawki. Istnieje możliwość dowozu do Wrocławia.
www.facebook.com/Spoldzielnia-Socjalna-Pasja

Fundacja „Znacznie więcej” (Stara Piekarnia) – szycie maseczek lub innych rzeczy na cele charytatywne, catering –  dania na wynos dla zorganizowanych instytucji, bądź grupy osób znajdujących się w blisko siebie.
www.facebook.com/Stara-Piekarnia

Fundacja PRESTO– catering- dania na wynos dla zorganizowanych instytucji, bądź grupy osób znajdujących się w blisko siebie
www.fundacjapresto.pl

Fundacja Świadomi – możliwość odbycia bezpłatnych zdalnych konsultacji psychologicznych (przez skype lub telefon) dla pracowników służby zdrowia.
www.psyche.wroclaw.pl

STOWARZYSZENIE AQUILA – świadczymy poradnictwo konsumenckie. W chwili obecnej wielu przedsiębiorców masowo narusza prawa konsumentów (bardzo często w rażący sposób). Wobec tego wsparcie konsumentów i udzielanie im porad wydaje się mieć ogromne znaczenie.
www.prawo-konsumenckie.pl

PAŁAC MORAWA: posiadamy miejsca noclegowe, które mogłyby być wykorzystane dla osób odbywających kwarantannę bądź dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.
www.palacmorawa.pl

Fundacja „W związku z rakiem” – telefony zaufania dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich
Dyżury telefonicznie z psychologami i terapeutami dla osób w kryzysie psychicznym i z doświadczeniem choroby psychicznej prowadzą we Wrocławiu:
Fundacja Opieka i Troska- wsparcie psychologiczne
www.facebook.com/Fundacja-Opieka-i-Troska

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
9.00-14.00 tel.: 789 015 790
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK
14.00-18.00 tel.: 507 894 235
WTOREK, CZWARTEK
14.00-18.00 tel.: 792 721 343
WEEKENDY
9.00-20.00 dyżur terapeutów z Domu Wspólnego tel.:71 393 94 98

Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji „ART” – wsparcie psychologów i terapeutów dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
www.facebook.com/DolSARART
PONIEDZIAŁEK
16.00-19.00 tel.: 609 36 13 12
WTOREK
14.00-18.00 tel.: 609 887 642
ŚRODA, PIĄTEK
14.00-18.00 tel.: 71 784 57 37
CZWARTEK
16.00-18.00 tel. 609 36 13 12
SOBOTA
12.00-16.00 tel.: 71 784 57 37

Fundacja Way of Fate: realizacja filmów dotyczących zarówno obecnej sytuacji w poszczególnych podmiotach jak i filmy reklamujące projekty oraz inne realizacje filmowe dokumentalne i fabularyzowane.
Osoba do kontaktu: Anna Bierska tel. 786 171 537,
mail: studio@wayoffate.co.uk
Przykładowe prace dostępne po wpisaniu Anna Bierska na YouTube

Fundacja DIGNUM – na czas pandemii organizuje zakupy seniorom z Wrocławia i Gminy Długołęka.
www.facebook.com/FundacjaDignum

Fundacja Centrum Sztuki WRO – prowadzi pokazy internetowe (sztuka nowoczesna, spacery po mieście, spacery tematyczne).
www.wrocenter.pl

Stowarzyszenie Sportowe „Altius” – gimnastyka dla każdego, w tym dla seniorów, zajęcia ze wspinaczki w domu, treningi dla akrobatów.
www.facebook.com/Stowarzyszenie-Sportowe-Altius-Wroclaw

Więcej informacji na stronach:
FB RCWIP
FB Ekonomia Społeczna i CSR Wrocław

02.04.2020 - Centrum Staromiejskie działa!

02.04.2020, autor: Redakcja www.wroclaw.pl

Centrum naszego miasta działa: włącza się w akcje pomocowe, oferuje pyszne jedzenie i otwiera dostęp do kultury. Wiele lokalnych biznesów przechodzi trudny czas, dlatego Inne Centrum postanowiło działać wspólnie pokazując w sieci jak można skorzystać z oferty przedsiębiorców oraz instytucji kultury.

CZYTAJ DALEJ!

02.04.2020 - Nadodrze działa!

02.04.2020, autor: Redakcja www.wroclaw.pl

To, że większość miejsc jest zamkniętych, nie znaczy, że przestały działać: wciąż można zamawiać artykuły przez Internet. Lokalne restauracje oferują jedzenie na dowóz, a małe inicjatywy wprowadziły vouchery i inne sposoby wsparcia ich działalności.

CZYTAJ DALEJ!

Skip to content